חפשו דירה
לייעוץ משכנתאות Elder Accessibility

חשיבות בחירת חברת ניהול

Facebook WhatsApp Mail

נכנסתם לבניין חדש, הקבלן לוחץ למסירת הרכוש המשותף לוועד, האכלוס בעיצומו, הלחץ גדול, עצרו לרגע!! חשוב מאד לנציגי הבניין לבחור חברת ניהול לפני האכלוס וקבלת הרכוש המשותף.

בואו נראה למה צריך חברת ניהול?

כיום כל בניין חדש נבנה עם מערכות מורכבות הדורשות תחזוקה שוטפת ועתידית במשך השנה. חברת הניהול מסייעת לוועד הבית לקלוט את הבניין החדש ואת הרכוש המשותף מהקבלן בהתאם לפרוטוקול מסירה קפדני ומדויק. תקופת אכלוס הבניין מאתגרת במיוחד וחברת הניהול מסייעת לדיירים לעבור את התקופה בקלות.

מה תפקידיה של חברת הניהול?

חברת ניהול מתפקדת כוועד בית חיצוני לבתים משותפים. החברה אחראית על כל השירותים הנדרשים לתפעול בית משותף.

לדוגמא: גביית מסי ועד הבית, פיקוח על בעלי מקצוע שונים המספקים שירותים שונים לבית המשותף, ניהול הכנסות והוצאות הבית המשותף, טיפול בתחזוקה שוטפת ועתידית של הבית המשותף, טיפול בתקלות, ניהול אסיפות דיירים ועוד.

איך מתחילים לעבוד עם חברת ניהול לפני שהבניין מתאכלס?

שלב ראשון – פגישה בין נציגי החברה לבין נציגות ועד הבית שמונתה ע"י הקבלן.
בפגישה זו נמלא דו"ח מפורט על מערכות הבניין השונות, נגדיר את תכנית הניקיון לתקופת האכלוס ואת תכנית הניקיון השוטפת בתום תקופת האכלוס.

שלב שני – הגשת הצעת מחיר
בהתבסס על נתוני הבניין והגדרת צרכי הבניין, תוגש לנציגות ועד הבית שמונתה ע"י הקבלן הצעת מחיר פשוטה, מפורטת וברורה, הכוללת את פירוט ההוצאות ועלותן. מומלץ לעבוד עם חברת ניהול העובדת בשיטת תמחור הכוללת מיסי ועד הבית + דמי ניהול לדירה לחודש. בשיטה זו יש שקיפות מרבית בניהול הוצאות הבית המשותף.

שלב שלישי – חתימה על הסכם חברת הניהול

לאחר חתימה על הסכם הניהול בין נציגי הוועד שמונו ע"י הקבלן לבין חברת הניהול. הקבלן יגדיר את תאריך מסירת הרכוש המשותף וחברת הניהול תיערך בהתאם לקליטת הרכוש המשותף.

איך מתנהלת הגבייה מהדיירים?

חשבון הבנק נשאר תמיד באחריות ועד הבית ובניהולו. עול הגביה יורד מסדר היום של הוועד וחברת הניהול לוקחת את התפקיד על עצמה. הדיירים משלמים מיסי ועד באמצעות הוראת קבע, כרטיס אשראי, צ'קים, והעברה בנקאית לפקודת ועד הבית. כל דייר בוחר את דרך התשלום הנוחה לו. כל דייר יכול לראות במכשיר הסלולרי באמצעות האפליקציה הייעודית של הבניין את סטטוס התשלומים השנתי של דירתו בכל עת.

בעלי דירות יכולים לעקוב ולפקח אחר סטטוס התשלומים של שוכרי הדירות.

כיצד מתבצעת התקשורת בין הדיירים לחברת הניהול?

לכל חברת ניהול המכבדת את עצמה ישנו מוקד טלפוני העובד 24/7 לפתיחת קריאת שירות, בנוסף ישנה אפליקציה ייעודית לבניין המאפשרת לכל דייר לפתוח קריאת שירות בזמנו החופשי במכשיר הסלולרי. כל דייר יכול לצרף תמונות לפתיחת קריאת השירות, הדייר מקבל מספר פנייה ועם סיום הטיפול בפנייה הדייר מקבל הודעה על סיום הטיפול בפנייה.

 

בית פיקס - ניהול בתים משותפים בתל אביב | בתים

 

שלומי שאלתיאל

מנכ"ל

בית פיקס – ניהול בתים משותפים